آخرین بروز رسانی پنجشنبه یکم خرداد 1393 .


تاثیر افزایش تعداد لایه های ژئوتکستایل روی پارامترهای مقاومتی خاک مسلح شده با ژئوتکستایل

 

یاسین علیپور

کارشناس ارشد ژئوتكنيك (خاك‌و‌پي)

 

خلاصه

 

با هدف بررسی تاثیرات تعداد لایه های ژئوتکستایل در خاکهایی که توسط ژئوتکستایل ها مسلح شده اند از تسلیح خاک به کمک ژئوتکستایل و انجام آزمایشات در آزمایشگاه مکانیک خاک بهره گرفته می شود.

در این پروژه مشخصات رفتاری خاک ماسه ای منطقه آستارا که مسلح شده با ژئوتکستایل می باشد با تغیر تعداد لایه های ژئوتکستایل در نمونه ها از یک لایه تا سه لایه مورد بررسی قرار گرفته است.در این پروژه با استفاده از دستگاه سه محوری به قطر ۳۸ میلیمتر و ارتفاع ۷۶ میلیمتر تعداد ۶۰ آزمایش  روی نمونه های خاک صورت پذیرفت. آزمایشات با تعداد لایه های مختلف به منظور بررسی تاثیر آنها بر روی پارامترهای مقاومتی خاک و رفتار تنش – کرنش ماسه با تعداد لایه های متغیر ژئوتکستایل در نمونه ها از یک لایه تا سه لایه انجام گرفته است.

نتایج آزمایش ها نشان داد،در کل افزایش لایه های ژئوتکستایل(مسلح کننده) باعث افزایش مقاومت نمونه می گردد.لازم به تذکر می باشد که افزایش تعداد لایه مسلح کننده تا تعداد بهینه ای از آنها عملکرد مناسبی دارد.ثانیا افزایش لایه های ژئوتکستایل در فشار همه جانبه پایین محسوستر می باشد که ضرورت افزایش لایه های ژئوتکستایل در لایه های سطحی خاک را نشان می دهد.

 


آیا میخواهید فقط این سند PDF را ببینید ؟ لطفا اینجا کلیک کنید

 


آماربازدید ازسایت


کاربران آنلاین
1

┘ اعضاء آنلاین
0

┘ میهمانان آنلاین
1

بازدید های امروز :
47
بازدیدهای دیروز :
57
بازدیدهای اینهفته :
258
بازدیدهای این ماه:
758
بازدیدماه گذشته :
1381
بازدیدها تا امروز :
5007